PIĄTKA! Polecam na luty-

Dzisiaj mam dla Was kolejną – jesienną listę przebojów samodzielnej i przyjemnej nauki.

  1. Blog i kanał na Yt Home Language – Patricia tłumaczy wiele ciekawych rzeczy w bardzo przyjazny sposób.

  2. Osobom, które lubią tematykę rozwoju osobistego, motywacji, zarządzania czasem itp. polecam blog Johana ( tego z Française Authentique ;)) pas-de-stress. Autor zdaje sobie sprawę z tego, że na bloga zaglądają osoby, które uczą się francuskiego i pisze swoje teksty przystępnym językiem. Na zachętę mam dla Was ciekawostkę, którą poznałam po lekturze tekstu Johana: Autor bloga radzi, jak ułatwić sobie wczesne wstawanie. Jego zdaniem powinniśmy ustawiać alarm na godzinę, o której chcemy się obudzić, a kolejny na porę, o której powinniśmy się położyć, żeby się wyspać np. jeśli chcemy wstać o 6 a potrzebujemy 7 godzin snu, ustawmy alarm na 22:30 – będziemy mieli pół godziny dla siebie i łatwiej nam będzie wprowadzić w życie nawyk regularnego wstawania i zdrowego snu 🙂 Prawda, że proste?:)

  3. Pozostając w tematyce blogów rozwojowych i motywacyjnych zachęcam Was do przeczytania tekstów Michała Pasterskiego o efektywnej nauce, także języków obcych.

  4. Na długie wieczory, podróże i domowe lekcje polecam radio rfi.

  5. Na deser Arlena Witt i jej seria Po Cudzemu. W odcinku #10 Arlena opowiada o tym, jak się nie bać mówić po angielsku. Oczywiście jej obserwacje można odnieść do mówienia w każdym innym języku obcym. W tym odcinku przemycono odrobinę języka francuskiego 😉

A.