PIĄTKA! Polecenia #5

Kategorie Motywacja,Polecam

piatka-polecam-na-nowy-rok

Zamiast postanowień, od których odwodzę Was w tym wpisie, mam dla Was propozycje nowości i ciekawostek w lżejszej formie. Pomogą Wam przyjemnie zacząć nowy rok z francuskim. Z poznanych ostatnio źródeł internetowych polecam:

1. Lekcje na snapczacie – mam nadzieję, że Pana od francuskiego nie trzeba Wam przedstawiać. Zetknęliście się pewnie już z tym powiewem świeżości w „nauczycielskim” blogowaniu. Jacek w bardzo zabawny sposób udowadnia, że francuski jest sexy. Serdecznie Wam polecam wypróbowanie codziennych „lekcji” w postaci krótkich filmików. Nawet jeśli nie po drodze Wam z tą aplikacją, warto zainstalować ją tylko dla tych filmowych fiszek 🙂 Ich część pojawia się w formie podsumowania, dłuższego video na kanale youtube. Tam możecie się przekonać, czy warto.

2. Easy French – pozostając w kręgu form video, polecono mi ostatnio (dzięki Kasiu! <3) kanał gromadzący lekcje języka potocznego z wielu różnych krajów na całym świecie m.in. języka francuskiego. Filmiki zaopatrzono w napisy w języku francuskim i angielskim. Powstało już 60 odcinków. Jest w czym wybierać!

3. Ecrireunehistoire – konto na Instagramie, na którym autor bloga zamieszcza cytaty, najczęściej znanych pisarzy i filozofów francuskich. Fajny dodatek do tego obrazkowego serwisu. Wiecie, że sama lubię otaczać się cytatami. Może i Wam przypadną do gustu?

4. W ramach przeglądania źródeł wpisujących się w moje zainteresowania (koniecznie wyruszcie w takie poszukiwania!) natknęłam się na kilka pięknych blogów kulinarnych. Zapraszam Was do wizyty u autorki o polskim nazwisku, która stworzyła B Comme  Bon. Nazwa urzekła mnie od pierwszego wejrzenia. Warto zajrzeć też dla klimatycznych zdjęć i fajnych „botanicznych” grafik.

5. Jest miejsce w Internecie, które w tym okołoświątecznym czasie miało swoje… piąte urodziny. Blog Uli jest Wam zapewne znany, ale jeśli przegapiliście tę wyjątkową okazję, zapraszam do nadrobienia zaległości, składania gratulacji i wzięcia udziału w KONKURSIE. Tędy proszę: Piąte urodziny 🙂

A Wy, co ostatnio odkryliście?

Mam nadzieję, że polecenia zainspirują Was do styczniowej pracy. Tego Wam życzę!

A.