PIĄTKA! Polecenia #6

Kategorie Metody nauki

nauka języka francuskiego

Zwykle zbierałam ulubione nowinki z jakiejś okazji, zamieszczałam polecenia na wiosnę, nowy miesiąc, nowy rok. Dziś mam dla Was PIĄTKĘ bez okazji.

Koniecznie zerknijcie do znalezionych nowości:

1. Notatnik Poliglotki To pierwszy młody blog językowy, na którym znalazłam tyle konkretnej, rzetelnie przygotowanej wiedzy na temat teorii uczenia się języka. Szczególnie polecam Wam serię trzech wpisów, w których znajdziecie m.in. teorię krzywej zapominania oraz reguły skutecznych powtórek. Same perełki!

2. Na fali ogromnego zamiłowania do oglądania filmów na YouTube’ie, podrzucam Wam listę z francuskimi wykładami z różnych konferencji TEDx. Wszystkie filmy mają francuskie napisy.

3. Zabierz swego lwa – pod tą oryginalną nazwą kryje się blog historyczny skupiający się na etymologii francuskich słów. Kopalnia ciekawostek. Na początek polecam Wam zabawny wpis o Rzeczach, które są bardziej sexy, kiedy mówisz o nich po francusku 🙂

4. Konrad Jerzak vel Dobosz, autor książki „Sekrety poliglotów” rusza ze swoim podcastem. Na razie stworzył jeden odcinek. Możesz go posłuchać tutaj.

5. Przełam swoje blokady językowe – Inga organizuje wyzwanie, które rozpocznie się 20 marca (prawie wiosną!) i potrwa 18 dni. Udział jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować. Nie wystarczy kliknięcie wydarzenia na Fb, bo materiały będą rozsyłane do skrzynek mailowych. Ja próbuję!

Przyda się? 🙂

A.

Poprzedni wpis z serii PIĄTKA! znajdziecie tutaj:

PIĄTKA! Polecenia #5