Uniwersytet każdego wieku, a w nim… moc kursów językowych!

Kategorie Metody nauki,Polecam

Wiedziałeś, że Uniwersytet Warszawski prowadzi otwarte kursy?  Już od 11 lat w każdym semestrze różne wydziały uczelni organizują otwarte zajęcia, które są dostępne dla każdego, dla Ciebie też. 😊

Czego możesz się nauczyć?

Tematyka kursów jest bardzo różna. Są takie bardziej zawodowe np. ekonomiczne, fotograficzne, z emisji głosu albo rysunku architektonicznego, ale znajdziecie też luźne, bardziej lifestyle’owe tematy np. slow life, psychologia, poczucie kobiecości. Ogromną częścią oferty są kursy językowe i tej części się teraz przyjrzymy.

Najszerszy wachlarz zajęć to oczywiście te dotyczące języka angielskiego. Znajdziemy kursy na wszystkich poziomach, lekcje fonetyki, wymowy brytyjskiej i amerykańskiej, język biznesowy i różne formy języka zawodowego. W przypadku języka francuskiego najwięcej mamy kursów podstawowych powiązanych z wiedzą o kulturze Francji, np.:

Poczujmy się we Francji jak u siebie – kurs A2

Francja wczoraj i dziś – kurs B1/B2

Francuskie rendez-vous – kurs konwersacyjny B2

Gramatyka francuska w kontekście – kurs A2

Na Uniwersytecie Otwartym możemy też uczyć się: niemieckiego, włoskiego, portugalskiego, tureckiego, hiszpańskiego, czeskiego, rosyjskiego,  szwedzkiego, arabskiego, a nawet łaciny (!) W końcu jesteśmy na uniwersytecie.

Jak to działa?

Uniwersytet Otwarty to oddzielna jednostka UW, która ma swoją stronę internetową i osobne terminy rejestracji na zajęcia. Nowe kursy pojawiają się trzy razy w ciągu roku akademickiego, rekrutacja odbywa się online. Ceny kursów są różne, ale większość z nich mieści się w bardzo ekonomicznej granicy, np. kursy językowe trwające 30 godzin kosztują 275 zł (Tak, niecałe 10 zł za godzinę!). Oczywiście Uniwersytet wystawia normalne faktury, więc jeśli prowadzisz działalność gospodarczą albo masz możliwość skorzystania z budżetu szkoleniowego u pracodawcy – możesz to rozliczyć w ten sposób.

O rozpoczętej rekrutacji UO informuje na Facebooku.

Rejestrację znajdziecie tutaj.

Semestr zajęć kończy się egzaminem, który nie jest obowiązkowy, ale za to dodatkowo płatny. Kursy różnią się „rozkładem jazdy”. Wszystkie trwają 30 godzin, ale niektóre z nich są weekendowe, miesięczne albo kilkumiesięczne (zajęcia raz w tygodniu).

I najważniejsza informacja: Są jeszcze wolne miejsca na niektóre tegoroczne zajęcia wakacyjne!

W filtrach wyszukiwarki zaznacz kursy językowe, na które trwa jeszcze rekrutacja. 🙂 Daj znać, czy wybrałeś coś dla siebie.

Fiszka dla chętnych:

à bon compte – tanim kosztem

pendant les vacances – podczas wakacji

saisir l’occasion – skorzystać z okazji

Envie d’apprendre une langue? – (Macie) ochotę nauczyć się języka?

Soyez actif! – Bądźcie aktywni!

Do następnego!

A.