Witam Cię na moim blogu i zapraszam do wspólnego poznawania…

Cześć, mam na imię Agata i właśnie wróciłam do nauki języka francuskiego. Podczas poszukiwań inspiracji i metod postanowiłam stworzyć miejsce, które będzie skupiało zdobytą wiedzę, materiały, sposoby i doświadczenia. Blog jest po to, żeby moja przygoda z francuskim była czymś więcej niż tylko samodzielną nauką.

Moja historia

Francuskiego „uczę się” od bardzo dawna, już w liceum bardzo polubiłam ten język i znalazł się on wśród przedmiotów, które zdawałam na maturze. Egzamin poszedł mi na tyle dobrze, że w trakcie studiów postanowiłam uczestniczyć w zajęciach filologii romańskiej. Z różnych przyczyn nie zdecydowałam się na kontynuowanie tych zajęć. Teraz wracam do nauki po około trzyletniej przerwie…

Moje trudności

Mimo ogromnej sympatii do języka, jego gramatyki i fonetyki, zawsze miałam spore problemy z komunikatywnością we francuskim. Byłam piątkową studentką kartkówek i testów gramatycznych, pozostawiając daleko w tyle kompetencje mówienia i pisania. Brzmi znajomo? Wiem, że wiele osób uczących się pamięciowo słówek i zasad gramatycznych ma podobne kłopoty. Kiedy sobie uzmysławiam ten rozdźwięk, tracę motywację… Opiszę na blogu, jak sobie z tym radzę.

Na co dzień…

Poza francuskim, który stanowi tylko część moich zainteresowań, lubię też dobry film, teatr, kuchnię, ale też zajmowanie się domem i prostotę. Na co dzień jestem żoną, dokumentalistą w instytucji kultury, członkinią stowarzyszenia… Zwykle mam okulary na nosie i uśmiech na twarzy.

Zapraszam!

Wszystkie pytania, sugestie  i opinie można kierować na:

aga.pardonmyfrench@gmail.com

Czekam i z ogromną przyjemnością Ci odpowiem.

Agata Krajewska

 

Follow my blog with Bloglovin

 • Kate

  Będę śledzić i z chęcią przypomnę sobie francuski. Z pewnością nauczę się czegoś nowego. Przypomina misię nasza pierwsza piosenka z francuskiego. J’ aime le soleil…………..et Paris ou moie de mais. Kochana świetny pomysł. Z przyjemnością dołączę, gdyż ten język uwielbiałam 🙂 Kasia- koleżanka ze szkolnej ławki 🙂

  • Agata

   Kasiu, dziękuję za odwiedziny i komentarz. Zapraszam! 🙂

 • Fajnie się zapowiada ten Twój blog 🙂 pisz więcej!

  • Ula, bardzo dziękuję za odwiedziny i słowo motywacji! 🙂

 • Ula, bardzo dziękuję za odwiedziny i słowo motywacji! Dopiero się rozkręcam 🙂

 • Sniezynka

  Miło się Ciebie czyta i miło byłoby Cię jeszcze poczytać!

  Powodzenia w roku 2016 🙂

  • Dziękuję, Śnieżynko 🙂 Życzę powodzenia i do poczytania 🙂